Co zrobić aby nasz dom wyróżniał się na tle innych budynków?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego pragnie, aby pozytywnie wyróżniał się on w otoczeniu innych podobnych obiektów. Optymalnym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zastosowanie konkretnych rozwiązań upiększających elewację zewnętrzną. Za pomocą dostępnych na rynku materiałów można z powodzeniem wykończyć zarówno same ściany, jak i narożniki, słupy czy balustrady. Najbardziej chyba uniwersalna opcja to nałożenie na elewację warstwy tynku, a następnie pomalowanie jej farbą o oryginalnym kolorze (zielonym, błękitnym, czerwonym itp.).

Kreatywność to klucz do sukcesu

Do ścian zewnętrznych najlepiej nadaje się tynk dekoracyjny cienkowarstwowy na bazie żywic akrylowych, ponieważ jest wyjątkowo odporny na działanie szkodliwej wilgoci. Poza tym niweluje ryzyko pojawiania się grzybów oraz pleśni. Jeśli chodzi o farbę, to godna polecenia jest wersja akrylowa bądź silikonowa o właściwościach wodoszczelnych. Niebanalnym pomysłem jest również zamontowanie gzymsów elewacyjnych, dostępnych choćby w tym profesjonalnym sklepie online: https://www.styrostyl.pl/gzymsy-elewacyjne-15. Są to produkty sztukateryjne ze styropianu, charakteryzujące się dużą trwałością i estetyką wykonania. Umieszcza się je zazwyczaj nad oknami i pod parapetami. Oto pozostałe wartościowe rozwiązania:

  • panele wykonane z tworzywa PCV imitujące naturalne drewno lub kamień (stanowią dodatkową izolację termiczną)
  • cegła dekoracyjna w kolorze czerwonym, purpurowym, żółtym bądź brązowym
  • drewniane deski (styl skandynawski)
  • wielkoformatowe okna sięgające od samej podłogi do sufitu (nadają budynkowi nowoczesnego charakteru i wpuszczają do środka mnóstwo cennego światła słonecznego)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *