Realia rolnictwa w 2022 roku

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby rolnictwo było opłacalne, rolnicy będą musieli dostosować się do zmieniających się warunków i znaleźć sposoby na zwiększenie plonów na istniejącym areale.

Dwa kluczowe obszary

Pierwszym z nich jest przyszły kierunek rozwoju rynku energetycznego. Jedno, co jest pewne w przypadku tego rynku, to fakt, że będzie on zdominowany przez odnawialne źródła energii, które stają się coraz bardziej przystępne i niezawodne. Oznacza to, że w 2022 roku możemy spodziewać się znacznego wzrostu wykorzystania energii słonecznej, wiatrowej i biomasy, a także innych alternatyw, takich jak wodorowe ogniwa paliwowe w transporcie.

Drugi obszar to sposób, w jaki uprawiamy naszą ziemię. Następne pokolenie rolników będzie o wiele bardziej zainteresowane zrównoważonym rozwojem – https://sklep.farmazuromin.pl/ niż ich poprzednicy i może zdecydować się na rolnictwo ekologiczne lub nawet prowadzić „mikrogospodarstwa” wykorzystujące akwaponikę, lub hydroponikę – uprawę roślin bez gleby przy użyciu kombinacji wody i nawozu z odpadów rybnych.

Natura nie jest litościwa

Na przestrzeni lat przemysł ten boryka się z wieloma wyzwaniami; jednym z nich są zmiany klimatyczne. Zmiany klimatyczne zagrażają produkcji żywności poprzez wzrost temperatury i zmiany w strukturze opadów powodujące susze i powodzie.

Doprowadziło to do tego, że wiele krajów wydało miliardy na radzenie sobie ze skutkami zmian klimatycznych poprzez działania adaptacyjne, takie jak budowa nowej infrastruktury lub zmiana praktyk rolniczych. Niektóre kraje opracowały nawet plany przeniesienia swoich mieszkańców z obszarów zagrożonych katastrofami spowodowanymi zmianami klimatu, takimi jak powodzie czy burze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Śmieszne koszulki – dla kogo ten prezent się sprawdzi?
Śmieszne koszulki – dla kogo ten prezent się sprawdzi?
Śmieszne koszulki to wyjątkowy pomysł na prezent, ale nie można podarować go każdemu. Są osoby, które nigdy ich nie założą […]
Sposoby na pozbycie się owadów z domu – jak to zrobić?
Sposoby na pozbycie się owadów z domu – jak to zrobić?
W okresie letnim można zaobserwować wzmożoną aktywność rozmaitych owadów. Bardzo często przedostają się one do domów, uprzykrzając życie zamieszkującym je […]
Pomiary elektryczne – co warto wiedzieć?
Pomiary elektryczne – co warto wiedzieć?
Pomiary elektryczne są ważne w wielu dziedzinach życia. Pomagają nam zrozumieć, jak działają nasze urządzenia i sprzęty, ale są również […]