Jak znaleźć wygodną i piękną suknię ślubną?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sukienka ślubna to zakup, który planujemy średnio około 8 miesięcy przed datą ceremonii. Oglądając kreacje ślubne, pod uwagę bierzemy zazwyczaj ich unikalność i kobiecość. Często pomijamy wygodę, mówiąc, że ten jeden raz poświęcimy się, wciskając w przyciasny gorset czy model krępujący ruchy. Czasami takie rozwiązania się sprawdzają, jednak czemu nie połączyć pięknego kroju z wygodą?

Wygoda i styl

Jeżeli zbyt fikuśna sukienka ma spowodować wpadkę na weselu to naprawdę nie warto ryzykować. Dobrym wyborem będzie suknia ślubna ze spódnicą, która zapewni odpowiedni komfort podczas zabawy. To suknia ślubna odgrywa na ceremonii pierwsze skrzypce, więc podstawową zasadą jest zadbanie aby była dopasowana do sylwetki. Nawet rozkloszowane sukienki, które z pozoru są niewygodne, często posiadają regulacje – zarówno w gorsecie, jak i przy w dolnej części.

Warto zwrócić na to uwagę. Ważny jest także materiał, z którego wykonana jest suknia – szorstkie i sztywne będą źle się nosiły, dlatego muszą od środka być wyścielone przyjemnym materiałem. Zdecydowanie pewniejsze będą kreacje z materiału miękkiego i elastycznego, albo po prostu o luźniejszym kroju. Taką wygodę gwarantuje m.in. sukienka ślubna typu hiszpanka.

Niewygodne bywają i koronki, lecz miękkie materiały to prawie stuprocentowa pewność, że nie ucierpimy podczas jej noszenia. Jeżeli suknia posiada zamki – warto wcześniej sprawdzić czy przy dłuższym noszeniu nie będą one „gryźć” np. w plecy.

Kluczem jest ponoszenie sukienki około pół godziny na próbę, by sprawdzić, jak się w niej czujemy. Dodatkowo na salę weselną warto zabrać igłę i nitkę, choć coraz częściej organizatorzy wesela sami dbają o takie szczegóły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się różnią kawy brazylijskie od innych i dlaczego to właśnie na nie warto postawić?
Czym się różnią kawy brazylijskie od innych i dlaczego to właśnie na nie warto postawić?
Każdego dnia poznajemy nowe kraje i odkrywamy ich produkty. Każdy kraj ma swoje cechy charakterystyczne, tradycje i zwyczaje. Brazylia nie […]
Jak zapobiegać trwałym zabrudzeniom na umywalce?
Jak zapobiegać trwałym zabrudzeniom na umywalce?
Ładna umywalka wcale nie jest tania, więc nic dziwnego, że chcesz ją utrzymać w dobrym stanie, bez osadów, czy innych […]
Impreza rodzinna – a może postawić na uroczystość w plenerze?
Impreza rodzinna – a może postawić na uroczystość w plenerze?
Chrzciny, komunie, jubileusze – co łączy wszystkie te imprezy? Są to typowo rodzinne uroczystości, na które zaprasza się sporą ilość […]