Z jakich materiałów są wykonywane akcesoria bokserskie

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Boks to jeden z najpopularniejszych sportów walki. Wiąże się on jednak z licznymi kontuzjami oraz częstymi uszkodzeniami ciała. Dlatego też niezwykle ważne są stosowane przez zawodników akcesoria oraz ich jakość.

Ochrona rąk

Pierwsza rzecz, o jaką powinien zadbać bokser, to ręce. Jeszcze przed włożeniem rękawic zakładane są owijki bokserskie, zwane również bandażami. Mają one za zadanie chronić nadgarstki oraz palce przed kontuzją. Ponadto, wchłaniają pot, co zapewnia większą higienę oraz zwiększa uczucie komfortu. Owijki mogą być wykonane z bawełny lub z materiałów syntetycznych.

Bandaże bawełniane dobrze wchłaniają pot, jednak nie są tak elastyczne jak te wykonane z materiałów syntetycznych. Owijki bokserskie elastyczne przystosowują się do dłoni zawodnika i pozwalają ją lepiej chronić. Owijki są różnych długości – od 1 m do 5 m.

Kolejną niezbędną rzeczą są rękawice bokserskie. Z uwagi na sposób zapięcia można je podzielić na rękawice bokserskie wiązane, oraz rękawice zapinane na rzepy. Te pierwsze pozwalają lepiej dopasować rękawicę do dłoni zawodnika, drugie są łatwiejsze w zakładaniu. Rękawice mogą być wykonane ze skóry naturalnej, z syntetycznej, bądź z połączenia obu tych materiałów.

Ochrona dodatkowa

Oprócz ochrony rąk, bokser powinien zadbać w szczególności o ochronę zębów. Służy temu tak zwana szczęka bokserska. To żelowa wkładka, która zmniejsza ryzyko uszkodzenia zębów, warg oraz dziąseł. Szczęka bokserska jest wykonana z silikonu lub z silikonu połączonego z żelem. Na rynku jest obecnie wiele różnych rodzajów zarówno rękawic, owijek jak i ochraniaczy na zęby. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego poziomu zaawansowania oraz możliwości finansowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega usługa wirtualnego faksu i dlaczego to opłacalne rozwiązanie?
Na czym polega usługa wirtualnego faksu i dlaczego to opłacalne rozwiązanie?
Wielu z nas pamięta jeszcze tradycyjne faksy. Podpięte do linii telefonicznych urządzenia pozwalały na przesyłanie dokumentów na odległość. Ich wadami […]
Depresja – jakie ma objawy?
Depresja – jakie ma objawy?
Depresja to poważne zaburzenie emocjonalne, które może wpływać na Twoje myśli, nastroje i zachowanie. Depresja to nie to samo, co […]
Klimatyzacja i serwis – w jakich sytuacjach może być przydatna pomoc fachowca?
Klimatyzacja i serwis – w jakich sytuacjach może być przydatna pomoc fachowca?
Klimatyzacja to jeden z wynalazków, który cieszy się ogromną popularnością. Korzystamy z jej dobrodziejstw zwłaszcza latem, podczas długich i upalnych […]