Żarówka – kiedy i kto ją wynalazł?

Żarówka to wynalazek, który na zawsze zmienił świat. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie życia bez tego produktu. Co warto wiedzieć o żarówce? Kto stoi za jej wynalezieniem? Kiedy miało miejsce to zdarzenie, które ma tak duży wpływ na nasze codzienne życie?

Co ciekawe, pierwsze próby wynalezienia żarówki podjęto już w 1838 roku. Wynalazki nie sprawdzały się jednak w zastosowaniu praktycznym. Dopiero w 1879 roku Thomas Alva Edison opatentował żarówkę elektryczną. Warto wiedzieć, że pierwotnie ten produkt świecił tylko 8 minut. Wynalazca i przedsiębiorca nie poddawał się jednak i cały czas udoskonalał swój produkt. Dzięki temu udało mu się nawet sprawić, że jego żarówka świeciła… 100 godzin, co jak na tamte czasy były rewelacyjnym osiągnięciem.

To wydarzenie na zawsze zrewolucjonizowało świat. Wynalazek Edisona między innymi bardzo mocno przyczynił się do rozwoju sektora przemysłowego. Wszystko dlatego, że żarówki umożliwiały produkcję w halach przemysłowych nawet przez całą dobę. Zaczęto produkować coraz więcej urządzeń, które są nam przydatne do dzisiaj. Ciekawostką jest fakt, że Thomas Alva Edison był samoukiem. Na jego koncie znajduje się nie tylko wynalezienie żarówki. Thomas Alva Edison stał również za udoskonaleniem telefonu poprzez zastosowanie cewki indukcyjnej oraz mikrofonu węglowego.

Trzeba podkreślić, że wynalazek z 1879 mocno zainspirował inne osoby. Z roku na rok powstawały coraz to nowocześniejsze produkty. Ten trend można zaobserwować do dzisiaj. Wszystko dlatego, że możemy zdecydować się na nowoczesne żarówki, które nie tylko jak wywiązują się ze swojego podstawowego zadania, ale mogą również pełnić funkcję na przykład dekoracyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 9 =