Dlaczego łóżko jest tak istotne w skutecznej rehabilitacji?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Człowieka może skazać na wielomiesięczne leżenie wiele chorób, w tym zwłaszcza udar, stwardnienie rozsiane czy złamanie kończyn dolnych. W takiej sytuacji przydaje się odpowiedni sprzęt medyczny, który ułatwia dochodzenie do pełnej sprawności lub po prostu codzienne egzystowanie. Jednym z najbardziej skutecznych produktów wykorzystywanych w długotrwałym leczeniu przewlekłych schorzeń jest łóżko rehabilitacyjne, wyposażone w dobrej klasy materac antyodleżynowy.

Postaw na model wielofunkcyjny

Kluczowym etapem w dochodzeniu do zdrowia po wypadku albo ciężkiej chorobie jest rehabilitacja. Jej skuteczność w dużej mierze zależy od zastosowania właściwego, specjalistycznego sprzętu. W przypadku osób nie mogących się samodzielnie poruszać jest to przede wszystkim łóżko rehabilitacyjne, wyposażone w szereg udogodnień w znacznym stopniu ułatwiających funkcjonowanie pacjentowi. Na uwagę zasługuje zwłaszcza łóżko elektryczne np. takie jak to https://medistuff.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/lozko-rehabilitacyjne-ze-sterowaniem-elektrycznym/, ponieważ odznacza się wyjątkowo wysoką funkcjonalnością. Oto jego zalety:

– automatyczna regulacja wysokości (za pomocą pilota) – dzięki temu opiekun może zajmować się chorym bez konieczności zginania tułowia (w pozycji wyprostowanej)

– regulacja oparcia, czyli nachylenia zagłówka – rozwiązanie to powoduje, że nie ma konieczności podkładania pod plecy wielu poduszek w celu pionizacji pacjenta (funkcja przydatna w trakcie spożywania posiłków czy podawania leków)

– możliwość regulowania części znajdującej się pod nogami – korzyścią jest bezproblemowe ułożenie nóg na odpowiedniej wysokości (np. po to, aby polepszyć krążenie krwi)

– specjalna poręcz zabezpieczająca chorego przed wypadnięciem albo wyjściem z łóżka

– materac przeciwodleżynowy piankowy (dla osób poruszających się choćby w nieznacznym stopniu) lub zmiennociśnieniowy bąbelkowy (dla osób leżących nieruchomo, w jednej pozycji)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie typy zaworów stosowane są w branży przemysłowej?
Jakie typy zaworów stosowane są w branży przemysłowej?
W przemyśle budowanych jest wiele konstrukcji i instalacji, które nie mogą być kompletne bez zaworów. Zawory to elementy, które służą […]
Rodzaje biustonoszy – czym kierować się podczas jego zakupu?
Rodzaje biustonoszy – czym kierować się podczas jego zakupu?
W sklepach z odzieżą czeka na wymagające klientki zróżnicowany asortyment. Panie mogą wybierać spośród różnych fasonów odzieżowych, wzorów i kolorów. […]
Brak umiejętności w gotowaniu, a pełnowartościowa dieta – jak to rozwiązać?
Brak umiejętności w gotowaniu, a pełnowartościowa dieta – jak to rozwiązać?
Dieta bogata w składniki odżywcze jest podstawą dla zachowania pełni zdrowia. Mimo że wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, […]