Metoda Orthokine – co warto wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Orthokine to nowoczesna terapia odpowiadająca za leczenie zwyrodnienia stawów. To nieinwazyjne leczenie bólu stawów, które zostało potwierdzone badaniami medycznymi. Została opracowana w Niemczech i jest stosowana w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów i innych chorób chrząstki. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji przeciwzapalnych do stawu kolanowego lub innych stawów organizmu.

Zastrzyki wykonywane są przez ortopedę, który wykonuje zastrzyk do stawu. Substancja jest wstrzykiwana przez igłę przymocowaną do strzykawki, która jest wprowadzana przez skórę do przestrzeni stawowej. Zabieg ten powoduje zapalenie błony maziowej (a tym samym jej oczyszczenie), co poprawia ruchomość u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów i chorobą zwyrodnieniową stawów.

Kuracja składa się z dwóch części – odstawienia i podania

Podczas pierwszego etapu z żyły lub tętnicy ramieniowej w znieczuleniu miejscowym pobiera się około 50 ml krwi za pomocą niewielkiej sondy. Próbka krwi jest natychmiast wysyłana do laboratorium, gdzie przechodzi pewne modyfikacje (jest poddawana wirowaniu, czerwone krwinki są oddzielane od osocza). Następnie osocze wraca do organizmu pacjenta poprzez kroplówkę dożylną po wymieszaniu z kwasem hialuronowym i innymi substancjami występującymi naturalnie w płynie stawowym (chondrocyty). Proces ten trwa około 15 minut.

Drugi etap polega na wstrzyknięciu tego zmodyfikowanego osocza z powrotem do kolan przez igłę iniekcyjną (1-2 ml na zastrzyk). Trwa to kolejnych kilka minut.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ubierać dziecko w upalne dni?
Jak ubierać dziecko w upalne dni?
Lato to szczególna pora roku, w czasie której należy dbać nie tylko o wystarczające nawodnienie, ale i o to, by […]
Jak tworzyć skuteczne filmy promocyjne?
Jak tworzyć skuteczne filmy promocyjne?
Marketing cyfrowy wyparł w dużej mierze tradycyjne kanały kontaktu z potencjalnymi klientami. Co więcej, agencje marketingowe oraz sami inwestorzy poszukują […]
Jak wrócić na rynek pracy będąc rodzicem?
Jak wrócić na rynek pracy będąc rodzicem?
Powrót na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem nie jest łatwy zarówno dla rodzica, jak i dla […]