Domowe sposoby na odkamienianie ekspresu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstszym sposobem na odkamienianie ekspresu do kawy jest użycie dedykowanych do tego środków czyszczących. Popularne są płyny i tabletki odkamieniające, jak również bardziej sprofilowane produkty (np. dedykowane do osadu mlecznego). Istnieją również skuteczne domowe sposoby, pozwalające samodzielnie pozbyć się osadu z ekspresu. Poniżej podpowiadamy jak tego dokonać w sposób szybki i zadowalający, który przywróci ekspresowi jego oryginalne walory użytkowe.

Szybkie i tanie odkamienianie ekspresu 

Odkamienianie wnętrza ekspresu może zostać przeprowadzone przy wykorzystaniu prostych produktów spożywczych, które z pewnością każdy z nas znajdzie w swojej kuchni. Należą do nich między innymi ocet oraz kwas cytrynowy. 

Jak przeprowadzić proces odkamieniania? Należy rozpuścić kwas cytrynowy w wodzie, w proporcjach: dwie łyżeczki na 0,5-1 litra wody. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie octu, wówczas należy zmieszać go z wodą w proporcjach 1-2. 

Następnie należy uruchomić ekspres i zainicjować program do odkamieniania. Odkamienianie z użyciem kwasu cytrynowego lub octu nie tylko oczyści ekspres, ale będzie również przeciwdziałać jego powolnemu niszczeniu. Może skutecznie zastąpić profesjonalny serwis ekspresów do kawy.

Zaleca się, by urządzenie pracowało do momentu zużycia całego przygotowanego płynu. Pozwoli to pozbyć się nawet najmniejszych skupisk osadu. 

Pod koniec należy opłukać ekspres, inicjując przygotowanie dwóch lub nawet trzech kaw próbnych. W ten sposób usuniesz nieprzyjemny posmak kwasku cytrynowego lub octu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich pomieszczeniach idealnie sprawdzą się meble lustrzane?
W jakich pomieszczeniach idealnie sprawdzą się meble lustrzane?
Sklepy meblowe oferują mnóstwo interesujących projektów, które pięknie prezentują się w domowych aranżacjach. Z udziałem funkcjonalnego i ładnie wykonanego wyposażenia […]
Jak zaaranżować miejsce na ognisko przy domu?
Jak zaaranżować miejsce na ognisko przy domu?
Właściciele domów jednorodzinnych bardzo często decydują się na zaaranżowanie w ogrodzie specjalnego miejsca na ognisko. Przygotowywanie różnych potraw na wolnym […]
Profesjonalny sprzęt komputerowy – gdzie się przyda?
Profesjonalny sprzęt komputerowy – gdzie się przyda?
Profesjonalny sprzęt komputerowy jest dziś potrzebny niemal wszędzie. Najbardziej potrzebują go oczywiście firmy i to w dużej liczbie. Każdy pracownik […]