Domowe sposoby na odkamienianie ekspresu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęstszym sposobem na odkamienianie ekspresu do kawy jest użycie dedykowanych do tego środków czyszczących. Popularne są płyny i tabletki odkamieniające, jak również bardziej sprofilowane produkty (np. dedykowane do osadu mlecznego). Istnieją również skuteczne domowe sposoby, pozwalające samodzielnie pozbyć się osadu z ekspresu. Poniżej podpowiadamy jak tego dokonać w sposób szybki i zadowalający, który przywróci ekspresowi jego oryginalne walory użytkowe.

Szybkie i tanie odkamienianie ekspresu 

Odkamienianie wnętrza ekspresu może zostać przeprowadzone przy wykorzystaniu prostych produktów spożywczych, które z pewnością każdy z nas znajdzie w swojej kuchni. Należą do nich między innymi ocet oraz kwas cytrynowy. 

Jak przeprowadzić proces odkamieniania? Należy rozpuścić kwas cytrynowy w wodzie, w proporcjach: dwie łyżeczki na 0,5-1 litra wody. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie octu, wówczas należy zmieszać go z wodą w proporcjach 1-2. 

Następnie należy uruchomić ekspres i zainicjować program do odkamieniania. Odkamienianie z użyciem kwasu cytrynowego lub octu nie tylko oczyści ekspres, ale będzie również przeciwdziałać jego powolnemu niszczeniu. Może skutecznie zastąpić profesjonalny serwis ekspresów do kawy.

Zaleca się, by urządzenie pracowało do momentu zużycia całego przygotowanego płynu. Pozwoli to pozbyć się nawet najmniejszych skupisk osadu. 

Pod koniec należy opłukać ekspres, inicjując przygotowanie dwóch lub nawet trzech kaw próbnych. W ten sposób usuniesz nieprzyjemny posmak kwasku cytrynowego lub octu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie firany pasują do kuchni z salonem?
Jakie firany pasują do kuchni z salonem?
Urządzasz mieszkanie? Nie zapomnij o dekoracji okien! To niezwykle ważny element wyposażenia wnętrz, który nada mieszkaniu charakter i styl. Popularne […]
Jaki motyw przewodni wybrać na wesele?
Jaki motyw przewodni wybrać na wesele?
Wybierając motyw przewodni ślubu warto dopasować go do zainteresowanie państwa młodych. Bardzo często motywy ślubne bezpośrednio nawiązują do charakteru pracy […]
Jakie czynności i rozwiązania oferowane są przez profesjonalne usługi elektryczne?
Jakie czynności i rozwiązania oferowane są przez profesjonalne usługi elektryczne?
Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę, że wszelkie prace elektryczne wymagają sporej wiedzy i doświadczenia. Dlatego wszelkie przedsięwzięcia […]