Jak przygotować kakao ceremonialne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kakao ceremonialne ma długą historię, było ono wykorzystywane do różnych celów, od ceremonii religijnych po zastosowania lecznicze. Na świecie kakao znane jest jako naturalny produkt mający wiele różnych właściwości prozdrowotnych.

Aby jednak poznać pozytywne działanie tego produktu, trzeba odpowiednio je przygotować.

Jeśli chodzi o kakao ceremonialne przepis przez lata ulegał różnym modyfikacjom. Obecnie najczęściej występuje on w podanej tutaj wersji:

Krok pierwszy: zakup kakao

Pierwszym krokiem jest zakup wysokiej jakości kakao w proszku. Mimo że może być ono drogie, jest warte swojej ceny. Kakao ceremonialne zawiera dodatkowe przyprawy, takie jak cynamon czy imbir, możesz jednak kupić też tradycyjne kakao i dodać mieszankę przypraw na dalszym etapie.

Krok drugi: przygotowanie wody lub mleka

Następnym krokiem jest zagotowanie wody lub mleka (w zależności od tego, czego używasz) i dodanie go do przygotowanej wcześniej filiżanki. Pamiętaj, by zachować odpowiednie proporcje. Zwykle stosuje się jedną łyżkę kakao na filiżankę, jednak jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny smak, możesz dodać większą ilość proszku. Kakao możesz również wzbogacić różnymi przyprawami oraz miodem, który sprawi, że napój stanie się słodszy.

Krok trzeci: wymieszanie składników

Teraz nadszedł czas, aby wymieszać wszystkie składniki. Po wymieszaniu warto spróbować napoju i dodać wybranych przez siebie składników do smaku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakich typów wózków używa się powszechnie w magazynach i w dziedzinie transportu?
Jakich typów wózków używa się powszechnie w magazynach i w dziedzinie transportu?
Skuteczne magazynowanie towarów nabiera obecnie szczególnego znaczenia przez rosnący popyt na różnego rodzaju dobra. Powstaje coraz więcej magazynów, które wymagają […]
Doczepiane włosy jak naturalne
Doczepiane włosy jak naturalne
Doczepianie to jeden z najpopularniejszych sposobów na zagęszczanie włosów. Do tego celu można wykorzystać kilka rodzajów akcesoriów, dzięki którym w […]
Jakie szkolenia możesz przeprowadzić w gastronomii?
Jakie szkolenia możesz przeprowadzić w gastronomii?
Przemysł gastronomiczny jest jednym z tych, które mogą być nieco trudne do włamania. Podczas gdy istnieje wiele różnych rodzajów pracy […]