Jak zwiększyć efektywność pracy placówek medycznych?

Wiele placówek medycznych boryka się z problemem nieprawidłowej organizacji pracy. Jest to bolączka, która dotyczy nie tylko państwowych przychodni i gabinetów, ale także i tych prywatnych, mimo najszczerszych chęci osób, które je prowadzą. Rynek usług medycznych jest specyficzny i rządzi się swoimi prawami, pacjenci nie zawsze mogą stawić się na wizyty, a lekarzowi często nie wystarcza 15 minut, żeby dobrze zająć się potrzebującym. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy prywatne placówki zawierają umowy z NFZ. Jak uniknąć chaosu i sprawić, żeby wszystko działało sprawnie?

Najważniejsza jest dobrze zorganizowana rejestracja

Dzięki niej można uniknąć większości najczęściej pojawiających się problemów. Z tego powodu warto jest zainwestować w oprogramowanie rejestracyjne, jak np. to dostępne pod adresem https://medyc.pl/funkcje-rejestracja/, które dedykowane jest specjalnie dla podmiotów medycznych. Dzięki oprogramowaniu rejestracyjnemu online, użytkownicy mogą się zapisać na wizyty samodzielnie, co w znacznym stopniu odciąży recepcję. Może także zaznaczyć, jakich dokładnie usług potrzebuje i czy będą one realizowane prywatnie czy na ubezpieczenie zdrowotne.

To ułatwienie nie tylko dla pacjentów, ale także dla personelu. Dzięki oprogramowaniu nie można zdublować wizyty na tę samą godzinę. Pomaga ono także wyszukać konkretnego pacjenta, jego wizyty oraz ich historię. Umożliwia wgląd w grafiki lekarzy oraz kalendarz ich wizyt. Wyświetla także te wizyty, które zostały zapisane w systemie jako priorytetowe, na przykład u pacjentów, u których nie można ich odwlekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *