Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój bardzo często traktujemy po macoszemu. Staje się on składowiskiem kurtek i butów. A przecież przedpokój to wizytówka naszego mieszkania, stwarza tak zwane pierwsze wrażenie. Dlatego warto zadbać o odpowiednią aranżację przedpokoju. Dzięki niej uzyskamy piękne, a przede wszystkim funkcjonalne pomieszczenia.

Od czego zaczynamy?

Po pierwsze zwróćmy uwagę na podłogę. Powinna być łatwa do utrzymania w czystości, w przedpokoju zostawiamy mokre buty i kurtki. Druga sprawa to ściany. One również mają tendencję do brudzenia się, dlatego wybierzmy farbę lub tapetę, którą bez problemu umyjemy wodą z mydłem. Dzięki temu nie będziemy musieli oglądać brudnych śladów na ścianach.

Uporządkuj przestrzeń

W przedpokoju przydadzą się także meble, które pomogą zapanować nad codziennym bałaganem. W komodzie możemy pomieścić wszystkie drobiazgi, które zazwyczaj przewracają się po domu. Kluczyki, rękawiczki czy ładowarki do telefonów. Dzięki temu wszystko znajdzie swoje miejsce. Idealnie sprawdzi się komoda sosnowa, jest lekka i wytrzymała (sprawdź przykładową ofertę: “komody sosnowe”). W razie potrzeby bez problemu będzie można ją przestawić w inne miejsce.

Przydadzą się także wygodne drewniane szafy. Pomieścimy w nich kurtki i płaszcze. W szafach w przedpokoju możemy pomieścić także inne rzeczy. Na przykład zamaskować pralkę automatyczną. Jeżeli mamy bardzo wąski korytarz w mieszkaniu zdecydujmy się na na drzwi przesuwne. One zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Dodatkowo możemy na nich zmieścić duże lustro. Ono dodatkowo, optycznie powiększy przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *