Problemy ze zdrowiem – jak może pomóc dietetyk?

Dieta jest jednym z czynników warunkujących zachowanie zdrowia i dobrej kondycji organizmu. To co jemy lub czego unikamy w jadłospisie, może przyczyniać się do rozwoju różnych schorzeń, niedoborów czy chorób. Kiedy zatem warto zgłosić się po pomoc do dietetyka i zmienić swoje nawyki żywieniowe?

Stres, mała aktywność fizyczna i zła dieta coraz częściej przyczyniają się do rozwoju różnych chorób cywilizacyjnych. Brak czasu często sprawia, że rezygnujemy ze zdrowych posiłków na rzecz fast foodów i przetworzonych przekąsek. Przestajemy zwracać uwagę na zawartość naszego talerza, a to ogromny błąd. Złe nawyki żywieniowe warto skonsultować z dietetykiem, który odpowiednio zmodyfikuje nasz jadłospis, co z kolei pomoże nam się uporać z niektórymi problemami zdrowotnymi.

Jakie problemy zdrowotne może powodować zła dieta?

Niezdrowa dieta lub spożywanie nieodpowiednich produktów spożywczych może przyczyniać się do rozwoju poszczególnych schorzeń i problemów zdrowotnych, najczęściej zalicza się do nich: 

– otyłość i nadwaga,

– alergie i nietolerancje pokarmowe,

– cukrzyca typu II,

– choroby układu krążenia np. nadciśnienie,

– niedobór witamin – hipowitaminoza.

Konsultacja online – propozycja dla zapracowanych 

W dzisiejszym świecie czas to niezwykle cenna wartość. Jak wiadomo odwiedzenie gabinetu specjalisty od żywienia wiążę się z koniecznością dojazdu oraz bardzo często czekaniem w kolejce. Konsultacje dietetyczne przez internet to alternatywa dla tradycyjnych wizyt. Stanowią dobre rozwiązanie dla osób, które są zapracowane lub z jakiegoś powodu nie mogą pozwolić sobie na stratę kilku godzin czasu. Rozmowa online jest więc sporym udogodnieniem oraz ułatwieniem dla ludzi chcących w szybki sposób skorzystać z porad dietetyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *