Rodzaje materacy do łóżka – jak dokonać wyboru?

Sen pełni niezwykle ważną funkcję w życiu człowieka. Od jego jakości w dużej mierze uzależnione jest zdrowie fizyczne, a także psychiczne. Aby lepiej się wysypiać, warto zadbać o odpowiedni materac. W sprzedaży dostępnych jest wiele różnorodnych produktów, różniących się między sobą jakością oraz ceną.

Materace ze sprężynami

Osoby, dla których najważniejszym kryterium zakupu jest niska cena, z pewnością zdecydują się na zakup materacy bonelowych. Do ich wytworzenia używa się sprężyn wykonanych z wysokogatunkowego drutu. Tego rodzaju produkty charakteryzują się niezbyt dużą trwałością i zapewniają przeciętny komfort spania. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup materacy wyposażonych w sprężyny kieszeniowe. Dzięki temu, że każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszeni, pracują niezależnie od siebie i świetnie dopasowują się do krzywizn ciała. Produkty te charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Produkty piankowe i lateksowe

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się materace pozbawione mechanicznych elementów. Do takich zaliczyć należy przede wszystkim produkty piankowe. Tego rodzaju materace do łóżka wytwarza się z pianki poliuretanowej, wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Dwie ostatnie charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na odkształcania, a dodatkowo znakomicie dopasowują się do krzywizn ludzkiego ciała, zapewniając dobre podparcie dla kręgosłupa. Alergicy mogą zdecydować się na zakup produktów lateksowych o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *