Kiedy dać auto do skupu a kiedy do kasacji?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy żywot naszego samochodu dobiega końca lub auto ulega wypadkowi, myślimy o jak najszybszym pozbyciu się pojazdu. Niestety, nie często znajdzie się kupiec na taki samochód. Najczęściej w takich sytuacjach rozważamy dwa rozwiązania: albo oddać auto do kasacji, albo do skupu aut. Które rozwiązanie jest lepsze i bardziej opłacalne?

Przeanalizuj ofertę finansową

Auto do kasacji to rozwiązanie często stosowane w przypadku aut powypadkowych. Wydaje się, że pojazd, który uległ wypadkowi nie nada się już do żadnej innej funkcji. Kasacja pojazdu, czyli jego złomowanie to jednak średnio opłacalny zarobek. Zazwyczaj mamy określoną cenę za 1 kg (zwykle nieprzekraczającą kilkudziesięciu groszy).

Całość za kasację auta wyniesie nie więcej niż tysiąc złotych. Inną opcją jest skorzystanie ze skupu aut, które funkcjonuje w każdym większym mieście, choćby takim jak Warszawa. Przykład takiej oferty można zobaczyć na https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/mazowieckie/warszawa/.

Miejsca te odkupują samochody zarówno sprawne, jak i uszkodzone. Jeśli interesuje nas wartość naszego pojazdu, warto złożyć zapytanie i sprawdzić firmę oferującą skup aut w Kaliszu czy innym mieście z wyceną naszego pojazdu. Cena może być nieznacznie niższa niż ta, którą można otrzymać z rynku wtórnego, w zależności od prezentowanego stanu technicznego.

Zalety oddania pojazdu na skup aut

Głównym atutem skupu aut jest fakt, że transakcja przebiega błyskawicznie. Jeśli zależy nam na szybkiej sprzedaży auta, będzie to odpowiednie rozwiązanie. Jest to szczególnie polecany wybór w przypadku aut z dużymi uszkodzeniami, których naprawa często przekracza rynkową wartość samochodu. Dodatkowo skup aut odbierze nasz pojazd z dowolnego miejsca, często korzystając z lawet i innych możliwości transportu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gadżety na sesję zdjęciową z niemowlakiem
Gadżety na sesję zdjęciową z niemowlakiem
Sesje zdjęciowe z niemowlakami w roli głównej budzą zachwyt i rozczulenie. Maluszki w wiklinowych koszach ułożone w pozycji embrionalnej, uchwycone […]
Jak ubrać dziecko na przyjęcie domowe?
Jak ubrać dziecko na przyjęcie domowe?
W  domach oraz mieszkaniach prywatnych często urządzamy rozmaite przyjęcia, w których uczestniczą nasze małe dzieci (urodziny, rocznice, zabawy sylwestrowe itp.). […]
Co ubrać na eleganckie przyjęcie firmowe?
Co ubrać na eleganckie przyjęcie firmowe?
Eleganckie przyjęcie firmowe to szczególna okazja. Musimy połączyć styl elegancki i biznesowy. W tym przypadku nadmierna ekstrawagancja w stroju i […]