Pierwsza pomoc – metoda usta-usta. Kiedy i jak wykonywać?

Resuscytacja metodą usta-usta to technika polegająca na oddychaniu do ust osoby, aby utrzymać ją przy życiu. Podczas wykonywania tej czynności serce będzie biło, dlatego należy uważać, aby nie robić tego zbyt mocno lub zbyt szybko. Ważne jest, aby przestrzegać prawidłowej procedury i upewnić się, że nie umieszczasz ust nad nosem i odwrotnie. Jeśli to zrobisz, osoba może zadławić się własną śliną, a także wymiocinami, które mogą znajdować się w ustach.

Resuscytacja metodą usta-usta jest stosowana, gdy ktoś przestał oddychać, ale jego serce nadal bije. Może się tak zdarzyć, gdy osoba ta straciła przytomność w wyniku wypadku lub gdy doznała ataku serca i grozi jej śmierć, jeśli nie otrzyma natychmiastowej pomocy medycznej.

Metody resuscytacji

– Tylko uciskanie ust,

– uciskanie ust plus oddechy.

Stosowanie resuscytacji usta-usta może być trudne i przerażające, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, ale ważne jest, aby pamiętać, że ratujesz życie!

Warto posiadać breloczek ratowniczy, dzięki któremu Ty lub ktoś Tobie może uratować życie w przypadku jego zagrożenia. Jeśli jesteś zainteresowany jego nabyciem to można to zrobić za pomocą: https://medluk.pl/breloczki/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *