Profesjonalne wyposażenie fabryki

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fabryka jest specyficznym środowiskiem, w którym trzeba zadbać zarówno o ciągłość produkcji, jak i przeciwdziałać nieprzewidzianym zdarzeniom. Do tego jest potrzebne profesjonalne wyposażenie.

Oświetlenie

W celu zapewnienia dogodnych warunków i umożliwić pracownikom dokładne wykonanie swoich zadań, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie. Bezpośrednio na stanowisku pracy muszą być zamontowane oprawy oświetleniowe, które zapewnią wystarczającą ilość światła. Jednocześnie źródła światła muszą być zabezpieczone przed uderzeniem różnych przedmiotów.

Dlatego w różnych miejscach instaluje się tak zwane lampy kanałowe (inaczej oprawy kanałowe). Wyróżniają się one tym, że klosz jest dodatkowo osłonięty siatką lub kratownicą wykonaną z metalu lub tworzywa sztucznego, co ochrania szklany klosz i żarówkę w przypadku kontaktu z innym przedmiotem, na przykład ciężkim elementem stalowym.Takie lampy można nabyć w wielu miejscach, również w sklepach online, takich jak https://www.elektromarketania.pl/.

Oznaczenie dróg ewakuacyjnych

Oprócz oświetlenia stanowiska pracy, trzeba również zapewnić procedury bezpiecznej ewakuacji w nagłych wypadkach, szczególnie podczas braku zasilania w energię elektryczną. W tym celu na terenie fabryki instaluje się w newralgicznych punktach oraz w ciągach komunikacyjnych oprawy awaryjne, które nie tylko dają światło po zaniku zasilania, ale też wskazują drogę ewakuacji.

Ponadto w celu bezpiecznego poruszania się po budynkach fabryki, na posadzce nakleja się taśmy,które wskazują ciągi komunikacyjne. A przy wyjściach zawiesza się dobrze widoczne gaśnice przeciwpożarowe. Tak wyposażona fabryka stanowi bezpieczne miejsce pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wypełnić przestrzeń w dużym salonie?
Jak wypełnić przestrzeń w dużym salonie?
Choć cześć z nas z pewnością uwielbia ogromne, niczym niezakłócone przestrzenie, to jednak większość osób chce w swoim domu czuć […]
Frezowanie CNC – rzeczy, które warto wiedzieć na jego temat
Frezowanie CNC – rzeczy, które warto wiedzieć na jego temat
W ciągu ostatnich kilkunastu lat frezowanie CNC stało się istotną częścią produkcji. Coraz więcej firm wykorzystuje CNC do produkcji swoich […]
W jaki sposób najlepiej wyeksponować ubrania w salonie odzieżowym?
W jaki sposób najlepiej wyeksponować ubrania w salonie odzieżowym?
Salon odzieżowy to miejsce, które kobiety odwiedzają chętnie i regularnie. Aby zachęcić je do kupna czy nawet zainteresowania się asortymentem, […]