Obrzeża do trawników – pomoc w wyborze właściwego rozwiązania

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obrzeża to jedne z najchętniej wybieranych rozwiązań, za pomocą którego ukształtujesz granice swojego trawnika lub wytoczysz ścieżkę. Z obrzeży korzystają też zarządcy terenów zielonych, pragnący poprawić ich estetykę oraz funkcjonalność. Poniżej przyglądamy się tematyce obrzeży z bliska oraz podpowiadamy kiedy i dlaczego warto je stosować.

Obrzeża do kształtowania terenów zielonych

W kształtowaniu terenów zielonych jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest zakup specjalnych obrzeży. Rozwiązanie to jest coraz popularniejsze, a obecnie stosują je zarówno odbiorcy prywatni, pragnący poprawić wygląd swojego ogrodu, jak i firmy oraz instytucje specjalizujące się w konstruowaniu i pielęgnowaniu terenów zielonych. Obrzeża to świetny sposób, by dopełnić aranżacji danego miejsca, poprawić sposób wykonania alejek oraz podkreślić krawędzie trawnika. 

Obrzeża mogą być wykonane z rozmaitych materiałów oraz różnić się konstrukcją. Znajdziesz przede wszystkim obrzeża wykonane z materiałów naturalnych – skalne, granitowe oraz drewniane. Dobrym wyborem okazują się także obrzeża wykonane z tworzyw sztucznych, które oferuje polski producent – Sammler. Są to obrzeża wysoce wytrzymałe, które po zamontowaniu będą pełnić swoje funkcje przez nawet 10 lat.

Kiedy warto stosować obrzeża?

Kilka sytuacji szczególnie skłania do stosowania obrzeży trawnikowych. Jeśli planujesz ukształtowanie ścieżek, którymi będziesz przemierzał ogród lub park – wówczas obrzeża są najlepszym sposobem, by wytyczyć ich granice w sposób solidny i trwały. Pozwalają także utrzymać kształt ścieżek w stanie nienaruszonym przez długi okres czasu. 

Ingerencja w krawędzie trawnika to również dobry powód, by wykorzystać obrzeża trawnikowe. Możesz za ich pomocą nadać zupełnie dowolny kształt i przebieg konturom trawnika – mogą być falowane, proste, wyboiste.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z czyjej pomocy skorzystać, aby otrzymać poprawnie wykonaną instalację hydrauliczną?
Z czyjej pomocy skorzystać, aby otrzymać poprawnie wykonaną instalację hydrauliczną?
Stworzenie lub modernizacja instalacji hydraulicznej to wyzwanie, któremu sprostać mogą tylko profesjonaliści. Mimo że wiedza o tego rodzaju instalacjach jest […]
Jakie kwiaty doniczkowe wybrać?
Jakie kwiaty doniczkowe wybrać?
Kwiaty to rośliny dodające wnętrzom charakteru i sprawiające, że stają się one znacznie bardziej przytulne i klimatyczne. Z tego powodu […]
Czy warto samemu naprawiać lodówkę?
Czy warto samemu naprawiać lodówkę?
Twoja lodówka uległa awarii? Sprawdź, czy warto samodzielnie naprawiać urządzenie, czy może lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Poznaj szczegółowe informacje, […]