Jakie zabawki kupić kotu?

Jednym z kluczowych elementów opieki nad kotem jest zapewnienie mu rozrywki. W tym celu warto zaopatrzyć się w szereg zabawek, które z jednej strony pozwolą na przyjemne spędzanie czasu z czworonogiem, z drugiej zaś wspomogą jego prawidłowy rozwój. Z pewnością wpłyną pozytywnie na kształtowanie takich umiejętności, jak choćby polowanie, łapanie, utrzymanie równowagi czy korzystanie z toalety. Mnóstwo niezwykle ciekawych zabawek przeznaczonych stricte dla kotów znajdziemy m.in. na stronie https://kotamy.com/.

Przyda się specjalna wędka

Najbardziej uniwersalną zabawką dla kota jest wędka, która idealnie nadaje się do symulowania polowania na zdobycz w naturalnych warunkach. Oczywiście musi być ona sterowana przez człowieka – najlepiej w taki sposób, aby zwierzę mogło doskonalić umiejętność przyczajenia się, pogoni oraz skoku. Godne polecenia są w szczególności modele „cat dancer” wykonane z drutu i zakończone szmacianą myszką albo piórkiem. Druga warta zainteresowania zabawka to tunel z szeleszczącego materiału. Pełni on rolę świetnej kryjówki, a dodatkowo wyzwala w czworonogu instynkt łowcy, bo emituje dźwięki podobne do tych wydawanych przez suche liście.

Na uwagę zasługuje również tkaninowa rybka wypełniona kocimiętką, która służy do gryzienia i podrzucania. Pozostałe najlepsze zabawki dla kota to m.in.: tor z kolorowymi piłeczkami, kręty labirynt, gumowy masażer z wypustkami, polarowa mata węchowa (idealnie pobudza zmysł węchu), wytrzymały gryzak (do czyszczenia zębów i masowania dziąseł), pluszowa myszka oraz grzechocząca piłeczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *