Leczenie oczu – jakie zabiegi mogą poprawić nasz wzrok?

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka – to dzięki niemu odbieramy bodźce wzrokowe. Należy o niego dbać, regularnie odwiedzać okulistę, nosić okulary lub soczewki korekcyjne, jeśli tylko zachodzi taka potrzeba. Pewne choroby oczu jednak pojawiają się pomimo naszych największych starań i nie mamy na nie wpływu– takie jak np. jaskra lub zaćma. Czy w dzisiejszych czasach istnieją zabiegi, które mogą poprawić nasz wzrok?

Chirurgia okulistyczna

Jeszcze paręnaście lat temu uważano, że choroby oczu są nieuleczalne, dziś na szczęście istnieją zabiegi poprawiające nasze widzenie. Przykładem tu może być operacja zaćmy. Podczas operacyjnego leczenia zaćmy zmętniała soczewka naturalna jest usuwana, a na jej miejsce jest wszczepiona sztuczna. Zabieg taki wykonuje z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego (krople do oczu),a trwa ok. 20 minut.

Innym przykładem zabiegów jest laserowa korekcja wzorku, która pozwala na skorygowanie astygmatyzm do ok. 6 dioptrii, nadwzroczność do około +6 dioptrii, a krótkowzroczność do ok. -13 dioptrii. Jest to znakomita alternatywa dla osób zmęczonych codziennym noszeniem okularów. Zabieg taki odbywa się również ze znieczuleniem kropelkowym i trwa nie dłużej niż kilkanaście minut.

Jedną z poważniejszych chorób oczu jest również zwyrodnienie plamki żółtej oka, inaczej AMD. Dochodzi do niej w wyniku starzenia się siatkówki. Na szczęście i z tym schorzeniem współczesna medycyna sobie poradzi, a pomoc z pewnością można uzyskać na https://www.eyemed.pl/leczenie-amd/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 8 =