W jakim przypadku warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, aby poradzić sobie ze swoimi problemami, być może nadszedł czas, abyś poszukał profesjonalnej pomocy u psychoterapeuty. Terapeuta może pomóc Ci na nowo znaleźć drogę do rozwiązania Twoich problemów i poprawić jakość Twojego życia poprzez nauczenie Cię jak radzić sobie ze stresującymi sytuacjami we właściwy sposób.

Nie tylko choroby natury psychicznej

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają psychoterapię https://www.psychoterapia.lublin.pl/ jako metodę leczenia: niektórzy chcą pomocy w radzeniu sobie z depresją i innymi zdiagnozowanymi chorobami, które znacząco pogarszają ich życie.

Inni chcą pomocy w przezwyciężeniu nałogów, takich jak palenie lub nadużywanie narkotyków; jeszcze inni chcą wskazówek dotyczących relacji osobistych, takich jak doradztwo w zakresie małżeństwa lub rozwodu; podczas gdy niektórzy po prostu chcą lepiej zrozumieć siebie poprzez sesje terapeutyczne. Każdy powód wizyty jest dobry, jeśli sam wiesz, że potrzebujesz pomocy.

Czego mogę się spodziewać po psychoterapii?

Wiele osób czuje się lepiej już po jednej lub dwóch sesjach terapii, choć niektórzy potrzebują więcej spotkań niż inni. Zazwyczaj za każdym razem spotykasz się z tym samym terapeutą, który z czasem dobrze Cię pozna.

Terapeuta będzie pytał o to, co wydarzyło się w Twoim życiu od ostatniej sesji i będzie starał się zrozumieć, jak te wydarzenia wiążą się z Twoimi obecnymi problemami i uczuciami. Będą również starali się zrozumieć, co sprawia, że nie jesteś w stanie przezwyciężyć niektórych problemów oraz dlaczego zachowujesz się w określony sposób, by w przyszłości pomóc Ci lepiej radzić sobie z trudnościami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kredyt na dobrych warunkach – jak wybrać najlepszą opcję?
Kredyt na dobrych warunkach – jak wybrać najlepszą opcję?
Kredyt na budowę domu czy zakup mieszkania to najczęściej stosowane sposoby pozyskania dodatkowych środków finansowych na konkretny cel. Wiele ludzi […]
Strop gęstożebrowy co to jest?
Strop gęstożebrowy co to jest?
Podłoga żebrowana jest niezbędnym elementem na placu budowy. To trwałe, lekkie i bezpieczne narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby można je […]
Jak łączyć ze sobą różne meble?
Jak łączyć ze sobą różne meble?
W sklepach z wyposażeniem wnętrz oferowany jest szeroki asortyment. Bez problemu można wybrać ciekawe projekty do każdego pomieszczenia. Uwagę przyciągają […]