W jakim przypadku warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, aby poradzić sobie ze swoimi problemami, być może nadszedł czas, abyś poszukał profesjonalnej pomocy u psychoterapeuty. Terapeuta może pomóc Ci na nowo znaleźć drogę do rozwiązania Twoich problemów i poprawić jakość Twojego życia poprzez nauczenie Cię jak radzić sobie ze stresującymi sytuacjami we właściwy sposób.

Nie tylko choroby natury psychicznej

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają psychoterapię https://www.psychoterapia.lublin.pl/ jako metodę leczenia: niektórzy chcą pomocy w radzeniu sobie z depresją i innymi zdiagnozowanymi chorobami, które znacząco pogarszają ich życie.

Inni chcą pomocy w przezwyciężeniu nałogów, takich jak palenie lub nadużywanie narkotyków; jeszcze inni chcą wskazówek dotyczących relacji osobistych, takich jak doradztwo w zakresie małżeństwa lub rozwodu; podczas gdy niektórzy po prostu chcą lepiej zrozumieć siebie poprzez sesje terapeutyczne. Każdy powód wizyty jest dobry, jeśli sam wiesz, że potrzebujesz pomocy.

Czego mogę się spodziewać po psychoterapii?

Wiele osób czuje się lepiej już po jednej lub dwóch sesjach terapii, choć niektórzy potrzebują więcej spotkań niż inni. Zazwyczaj za każdym razem spotykasz się z tym samym terapeutą, który z czasem dobrze Cię pozna.

Terapeuta będzie pytał o to, co wydarzyło się w Twoim życiu od ostatniej sesji i będzie starał się zrozumieć, jak te wydarzenia wiążą się z Twoimi obecnymi problemami i uczuciami. Będą również starali się zrozumieć, co sprawia, że nie jesteś w stanie przezwyciężyć niektórych problemów oraz dlaczego zachowujesz się w określony sposób, by w przyszłości pomóc Ci lepiej radzić sobie z trudnościami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aranżacja przydomowego tarasu – na jakie rozwiązania warto postawić?
Aranżacja przydomowego tarasu – na jakie rozwiązania warto postawić?
Pogoda za oknami, póki co nie zachęca do przebywania na zewnątrz, ale pierwsze oznaki wiosny sprawiają, że myślami coraz częściej […]
Sposoby na oczyszczanie wody z kranu
Sposoby na oczyszczanie wody z kranu
Czynniki pogarszające jakość wody Pierwszym z nich jest chlor dodawany do wody jako środek dezynfekujący. Prawdą jest to że jego […]
W jakiej postaci występują nawozy mineralne?
W jakiej postaci występują nawozy mineralne?
Nawozy to związki mineralne, które stosuje się w celu poprawy jakości gleby i wzrostu roślin. Trzy główne rodzaje nawozów to […]