Jak ustrzec się dymu w trakcie pożaru?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pożar to jedno z poważniejszych zagrożeń, które mogą pojawić się w domu. Wystarczy nieumyślne zaprószenie ognia czy nawet zwarcie instalacji elektrycznej, by we wnętrzu pojawił się ogień.

Warto znaleźć firmę, która specjalizuje się w montażu systemów zabezpieczających przed pożarem, jak i chroniących drogi ewakuacji przed dymem https://alarmsystem.com.pl/oddymianie.

Jak działają systemy oddymiania?

Kiedy wybucha pożar, bardzo często wiąże się z dużą ilością gęstego, gryzącego dymu, który utrudnia widoczność i podrażnia drogi oddechowe. Wdychanie dymu może szybko prowadzić do zatrucia i utraty przytomności. System oddymiania grawitacyjnego służy do utrzymania dróg ewakuacyjnych w stanie wolnym od zadymienia i nadmiernego ciepła. Gorący dym koncentruje się w wyższych partiach pomieszczenia – jeśli zostanie zapewniona odpowiednia ilość powietrza uzupełniającego, zadymione powietrze zostaje wprowadzone w ruch i ucieka poprzez klapy dymowe lub okna oddymiające.

Działanie alarmu przeciwpożarowego

Alarmy przeciwpożarowe wykorzystują działanie czujników zamontowanych w pomieszczeniach mieszkalnych. Alarmy Zakopane mogą opierać się na detektorach ciepła, które reagują na wzrost temperatury powietrza powyżej określonych wartości lub jej zbyt szybkie przystanie w pomieszczeniu. Często wykorzystywane są również czujniki, które reagują przy pojawieniu się oparów czy dymu. W nowoczesnych rozwiązaniach wykorzystywane są również czujniki fotoelektryczne, które rozpoznają zjawisko rozproszenia promieniowania na drobinach dymu.

Wszystkie typy czujników po wykryciu zagrożenia wszczynają alarm dźwiękowy i zwykle wysyłają sygnał o zagrożeniu do odpowiednich służb ratowniczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak rejestrować czas pracy?
Jak rejestrować czas pracy?
W Polsce wymiar czasu pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy. […]
Chemiczne procesy stosowane w przemyśle
Chemiczne procesy stosowane w przemyśle
Badanie stanu wody i powietrza? To proste! W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o innowacyjnych metodach stosowanych w przemyśle. […]
Jakie buty założyć, idąc w wysokie góry?
Jakie buty założyć, idąc w wysokie góry?
Osoby, które uwielbiają w wolnym czasie wędrować po wysokich górach, powinny koniecznie zaopatrzyć się w odpowiednie buty przystosowane do trudnych […]